MCAS015.XP
Product Status| Activei
MCAS015.XP
FUSE - MCASE 32V 15A 1-pc Card | Series: MCASE
info
The MCASE™ is a cartridge style fuse with female terminals for 2.8 mm male terminals. It has a miniaturized footprint for optimal usage of space. It is a time delayed fuse and can handle inrush currents. MCASE™ is designed and patented by Littelfuse.
MCAS015.XP Resources
Showing 1 to 1 of 1 Total Results
Download
Share
MCAS015.XPFUSE - MCASE 32V 15A 1-pc CardPdf IconREACH_SVHC Declaration_MCAS015.XPDoes Not Contain