FLSR035ID
Product Status| Activei
FLSR035ID
FUS 600V T/D CLASS RK5 35A INDICATING | Series: FLSR_ID
info
FLSR035ID is a Class RK5 fuse with an ampere rating of 35 and cartridge-style construction.
PropertyValue
Current Rating (Continuous) in Amps
35
Interrupting Rating
20 kA @ 300 Vdc