FLSR045ID
Product Status| Activei
FLSR045ID
FUS 600V T/D CLASS RK5 45A INDICATING | Series: FLSR_ID
info
FLSR045ID is a Class RK5 fuse with an ampere rating of 45 and cartridge-style construction.
PropertyValue
Current Rating (Continuous) in Amps
45
Interrupting Rating
20 kA @ 300 Vdc