FLSR17.5ID
Product Status| Activei
FLSR17.5ID
FUS 600V T/D CLASS RK5 17.5A INDCATING | Series: FLSR_ID
info
FLSR17.5ID is a Class RK5 fuse with an ampere rating of 17.5 and cartridge-style construction.
PropertyValue
Current Rating (Continuous) in Amps
17.5
Interrupting Rating
20 kA @ 300 Vdc