JLLS100P
Product Status| Activei
JLLS100P
FUS 600V F/A CLASS T 100A PLTD | Series: JLLS
info
Space Saving:
Safety:
  • 200,000 A.I.R. — Reliable interruption of all overcurrents up to 200,000 amperes.
Longer Equipment Life:
Economical:
  • Extremely current limiting design often permits use of readily available, less costly equipment.
PropertyValue
Current Rating (Continuous) in Amps
100
Interrupting Rating
20 kA @ 300 Vdc